Canon Pixma MG2250 – recenzja drukarki

Canon Pixma MG2250 to jedno z nowych urządzeń wielofunkcyjnych firmy Canon – w sklepach internetowych pojawiło się w sierpniu 2012 roku. Kosztuje ok 175 zł, a więc zalicza się do grupy najtańszych i podstawowych urządzeń tego typu. Czego możemy się spodziewać po modelu MG2250? Zapraszam do recenzji drukarki.

PIXMA MG2250

Ogólne właściwości

Pixma MG2250 to urządzenie wielofunkcyjne, które potrafi drukować, skanować i kopiować dokumenty. Drukarka zajęła pierwsze miejsce w naszym październikowym rankingu drukarek w cenie do 200 zł. Posiada kilka ciekawych cech, które wyróżniają je na tle konkurencji. Z racji na koszty druku (o czym później) i technologię druku (atramentówka) przeznaczeniem tego urządzenia jest dom – w firmie raczej się nie przyda. Drukarka posiada możliwość drukowania bez marginesów, co ciągle jeszcze nie jest standardem wśród najtańszych tego typu urządzeń. Jej sterowniki obsługują również opcję druku dwustronnego (ręcznego, a więc to użytkownik przewraca kartki na drugą stronę). Na górnej pokrywie obudowy drukarki znajdziemy 7 segmentowy wyświetlacz LED, który nieco ułatwi nam sterowanie drukarką i poinformuje o aktualnym stanie drukarki i ewentualnych błędach.

Drukowanie

Canon MG2250 drukuje przy pomocy 2 kartridży z tuszem – czarnym i kolorowym. Oznacza to, że jeśli jeden z tuszy kolorowych ulegnie wyczerpaniu będziemy musieli zakupić cały nowy kartridż. Do wyboru mamy tusze o standardowej oraz o powiększonej objętości. Jeśli ktoś chce korzystać z drukarki w miarę regularne to zakup tuszy o standardowej pojemności jest w zasadzie nieopłacalny – polecam korzystać z tuszy XL, które sprawiają, że wydruki nie są zbyt drogie.

Tusz Canon PG 540 to kartridż o standardowej pojemności. W sklepie internetowym kupimy go za ok 54 zł, a jego wydajność wynosi niestety jedynie ok 180 stron, co sprawia, że koszt wydrukowania 1 strony w trybie czarno-białym wynosi ok 30 groszy. To bardzo dużo, więc jego używanie w zasadzie jest nieopłacalne.

Canon CL541 to podstawowy tusz kolorowy. Podobnie jak w przypadku tuszu czarnego jego wydajność to ok 180 stron, co sprawia, że wydrukowanie jednej strony w kolorze to koszt ok 39 groszy.

Zdecydowanie lepiej wypadają tu tusze w wersji XL. PG540 XL obniża koszt wydruków czarno-białych do ok 14 groszy za stronę, co jest wynikiem całkiem przyzwoitym jak na podstawowy model drukarki jakim jest Canon Pixma MG 2250.

Kolorowy tusz Canon CL541 XL całkowicie odmienia obraz tej drukarki. Dzięki niemu koszty wydruków kolorowych spadają do ok 20 groszy za stronę, co powoduje, że Pixma MG2250 jest w swojej klasie drukarek urządzeniem bardzo tanim w eksploatacji.

Podsumowanie

Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG2250 to bardzo dobry produkt, który wpisuje się w aktualny trend tworzenia produktów o coraz niższych kosztach eksploatacji. Polecamy jednak korzystanie z tuszy XL, które są dużo tańsze w eksploatacji od swoich mniej pojemnych odpowiedników. Tanie tusze oraz rozbudowany zestaw funkcji sprawiają, że drukarka jest godna polecenia.

Aktualną cenę drukarki sprawdzisz tutaj: Canon MG2250

Ten wpis został opublikowany w kategorii Drukarki Canon i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Canon Pixma MG2250 – recenzja drukarki

  1. master pisze:

    Canon MG2250 to naprawdę świetna drukarka. Mam ją od miesiąca i jestem zadowolony nie tylko z drukowania, ale także ze skanowania i kopiowania. Orginalne tusze są w przyzwoitych cenach.

  2. keja pisze:

    Potwierdzam, że Canony MG2250 to dobre drukarki. Według mnie bardzo nadaje się do domu. Orginalne tusze są w całkiem dobrych cenach, a to chyba najważniejsze w przypadku zakupu taniej drukarki do domu.

  3. han pisze:

    Gdyby tusze były troche tańsza, abo dostępność ich zamienników była lepsza, to chętnie bym drukarkę canona mg2250 wybrał. Ale niestety z zamiennikami jest słabo, więc przy tych cenach nie jest to drukarka dla kogoś, kto często jej używa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.