Ranking drukarek atramentowych w cenie od 200 do 300 zł – marzec 2013

Przedstawiamy najnowszy ranking drukarek atramentowych. Tym razem pod uwagę bierzemy drukarki (oczywiście także urządzenia wielofunkcyjne), które w sklepach internetowych możemy kupić w cenie od 200 do 300 zł, a więc są to urządzenia tanie, ale nie najtańsze. Oceniając poszczególne drukarki skupiliśmy się na kosztach drukowania z wykorzystaniem orginalnych tuszy, ale braliśmy także pod uwagę ceny i dostępność zamienników tych tuszy. Dodatkowo zwracaliśmy uwagę na cenę drukarki (czy kosztuje bliżej 200 czy 300 zł), prędkość drukowania, a także inne możliwości techniczne. W sumie oceniliśmy 10 drukarek, z czego aż 9 to urządzenia wielofunkcyjne oferujące także funkcję skanowania oraz drukowania.

HP 3525

Zwycięzcą rankingu jest drukarka HP 3525 z serii Ink Advantage, która w ostatnich miesiącach należy do najpopularniejszych drukarek na rynku. Jej ogromną zaletą są tanie orginalne tusze, które powodują, że koszty drukowania są naprawdę niewielkie. Drukarka przy tym posiada 4 osobne pojemniki z tuszem, a więc wymieniamy jedynie ten, który akurat się skończył. Zamienników tuszy HP 655 nie kupimy, ponieważ nikt ich nie produkuje – jeśli chcielibyśmy jeszcze bardziej zaoszczędzić na drukowaniu to będziemy zmuszeni do samodzielnej regeneracji i ponownego napełniania tuszy.

Aktualne ceny: drukarka HP 3525, tusze HP 655

Epson SX435W

Drugie miejsce w rankingu zajęła drukarka Epson Stylus SX435W. Jak widać na grafice koszty drukowania są w tym przypadku ponad 2-krotnie wyższe niż w przypadku drukarki HP 3525. Drukarka jednak została przez nas doceniona z uwagi na bardzo dobrą dostępność zamienników orginalnych tuszy. Możemy tutaj wybierać spośród bardzo wielu producentów i w zależności od wyboru zredukować koszty drukowania nawet o 75%. Stylus SX435W oferuje ponadto dużo technicznych nowinek niedostepnych w konkurencyjnych urządzeniach.

Aktualne ceny: drukarka Epson SX435W, tusze Epson 12

HP 3515

Trzecie miejsce na podium ponownie zajęła drukarka HP – tym razem model HP Deskjet 3515 Ink Advantage. Jest to nieco tańsza drukarka od HP 3525, która jest do niej podobna, ale przede wszystkim używa innych tuszy – HP 650. Koszty drukowania w dalszym ciągu są bardzo atrakcyjne, jednak nie mamy w tym przypadku rozdzielonych kolorowych tuszy, a więc w przypadku wyczerpania jednego koloru musimy wymienić cały trójkolorowy atrament. Również w tym przypadku nie są dostępne na rynku zamienniki tuszy.

Aktualne ceny: drukarka HP 3515, tusze HP 650

Canon MG4250

4 miejsce przypadło drukarce Canon Pixma MG4250. To urządzenie wielofunkcyjne o bardzo dużych możliwościach – wyposażone w duży kolorowy wyświetlacz, moduł łączności bezprzewodowej oraz automatyczny druk dwustronny. Niestety w środku znajdziemy tylko 2 pojemniki z tuszem, a cena orginalnych atramentów nie jest zbyt niska. Koszty drukowania są w miarę atrakcyjne w przypadku druku kolorowego, jeśli zamierzasz drukować głównie czarno-białe dokumenty to warto pomyśleć o innej drukarce. Niestety na rynku trudno znaleźć zamienniki tuszy do tej drukarki – jedyna możliwość ograniczenia kosztów to regeneracja i ponowne napełnianie zużytych atramentów.

Aktualne ceny: drukarka Canon MG4250, tusze Canon PG540 i CL541

Epson XP-305

Na piątym miejscu znalazła się jedna z nowości firmy Epson – urządzenie wielofunkcyjne Epson Expression Home XP-305. W tym przypadku nie możemy już liczyć na zbyt tanie koszty drukowania – 14 groszy za stronę czarno-białą oraz 32 grosze za kolorową to dosyć drogo. W ostatnich tygodniach pojawiły się jednak na rynku pierwsze zamienniki tych tuszy, które pozwalają obniżyć koszty drukowania nawet o 50% – dzięki temu drukarka staje się dużo bardziej atrakcyjna. Technicznie XP-305 jest nieco mniej zaawansowana od poprzedników.

Aktualne ceny: drukarka Epson XP-305, tusze Epson 18

Canon MX435

Szóste miejsce przypadło drukarce Canon MX435. To urządzenie wielofunkcyjne korzysta z tuszy PG540 oraz CL541 (podobnie jak Canon MG4250). W związku z tym w drukarce instalujemy 2 pojemniki z tuszem, a koszty drukowania są przeciętne – 14 groszy za stronę czarno-białą oraz 19 groszy za stronę kolorową. W drukarce znajdziemy tylko mały pomocniczy wyświetlacz oraz moduł komunikacji bezprzewodowej, dzięki czemu unikniemy instalowania dodatkowych kabli. MX435 nie posiada funkcji automatycznego druku dwustronnego. Nie są także dostępne na rynku zamienniki tych tuszy.

Aktualne ceny: drukarka Canon MX435, tusze Canon PG540 i CL541

Canon MG3250

Siódme miejsce również zajęła drukarka Canon – model Pixma MG3250. To urządzenie wielofunkcyjne jest tylko około 40 zł tańsze od Pixma MG4250, jednak używa tych samych tuszy i ma nieco mniej ciekawych funkcji. Znajdziemy tutaj moduł WiFi oraz funkcję druku dwustronnego, jednak niektórym może brakować kolorowego wyświetlacza, który daje więcej możliwości obróbki zdjęć i bezpośredniego ich wydruku bez pomocy komputera. Zamienniki tuszy używanych w tej drukarce nie są dostępne, a więc jesteśmy skazani na drukowanie z wykorzystaniem orginalnych atramentów lub napełnianie i regenerację zużytych pojemników.

Aktualne ceny: drukarka Canon MG3250, tusze Canon PG540 i CL541

Canon ip7250

Na ósmym miejscu znalazła się drukarka Canon Pixma iP 7250. Jest to drukarka fotograficzna, dostępna w podobnej cenie jak inne zamieszczone w tym rankingu. Warto zaznaczyć, że nie jest urządzenie wielfunkcyjne – nie znajdziemy tutaj ani skanera, ani kopiarki. Pixma IP7250 zajęła w rankingu dopiero ósme miejsce głównie z uwagi na wysokie koszty drukowania oraz brak zamienników do orginalnych tuszy. Trzeba też wspomnieć jednak o kilku bardzo ważnych zaletach tego urządzenia. Z pewnością Pixma iP7250 ze względu na ilość pojemników z tuszem (montujemy ich w sumie 5) zapewni nam najlepszą jakość wydruków kolorowych spośród wszystkich omawianych tutaj drukarek. Warto także zauważyć, że jest to drukarka bardzo szybka – wydruk 10 stron w kolorze na minutę to dobry wynik, którego raczej nie uzyskamy w zwykłych drukarkach. Jeśli ktoś planuje drukowanie zdjęć w dobrej jakości, a nie chce wydawać na drukarkę dużo pieniędzy to z pewnością warto zwrócić uwagę Canona iP7250

Aktualne ceny: drukarka Canon iP7250, tusze: czarny Canon PGI-550PGBK, kolorowe Canon CLI-551

Epson XP-205

Na przedostatnim miejscu znalazła się drukarka Epson XP-205 z serii Expression Home. Jest to stosunkowo proste i tanie urządzenie – z ciekawszych udogodnień znajdziemy tu jedynie moduł WiFi, natomiast drukarka nie jest wyposażona w funkcję automatycznego druku 2-stronnego, ani w wyświetlacz ułatwiający sterowanie. Koszty drukowania są raczej wysokie, ale podobnie jak w przypadku nieco droższej i lepiej wyposażonej drukarki Epson XP-305 (która używa tych samych tuszy) możemy liczyć na dostępność zamienników, które pozwalają znacznie zredukować koszty drukowania.

Aktualne ceny: drukarka Epson XP-205 , tusze Epson 18

Epson WF-2510WF

Ostatnie miejsce przypadło drukarce Epson WorkForce WF-2510. Koszty drukowania są tutaj duże, zamienników tuszy na rynku brakuje. Warto jednak rozważyć zakup tej drukarki do małego domowego biura, ponieważ jako jedyne z prezentowanych tutaj urządzeń posiada wbudowany faks. Biorąc pod uwagę, że kosztuje ono mniej niż 300 zł może to być dobry wybór dla kogoś kto potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego do działalności która nie wymaga drukowania zbyt wielu dokumentów.

Aktualne ceny: drukarka Epson WF-2510WF , tusze Epson 16

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rankingi drukarek i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Ranking drukarek atramentowych w cenie od 200 do 300 zł – marzec 2013

 1. marcin pisze:

  dlaczego nie zbadasz rzeczywistych kosztów, tylko bazujesz na statystykach producenta ? jak producent podaje 500 stron na wkładzie, to maks osięgniesz 300. To jest jak ze spalaniem na 100km w samochodach – nie sposób osiągnąć tego co podaje producent.
  najtańszą obecnie drukarką w eksploatacji jest brother na zamiennikach dulina. Jeżeli ktoś chce bardziej kombinować to dodaje zestaw ciss np. do druakrki epsona i jedzie z kosztem 0,01 grosza za stronę w czarnym i 0,1 grosza w kolorze.
  A HP to najdroższe w eksploatacji urządzenia (brak zamienników), chyba że faktycznie ktoś jest fantykiem oryginalnych tuszy.

 2. druki pisze:

  Rzeczywiście wydajność tuszy w codziennym użytkowaniu będzie różna od tego co podaje producent. Ale podobnie jak to jest w przypadku wspomnianych przez Ciebie samochodów jeśli jeden z nich pali wg producenta 10l/100km, a inny 15l/100km to raczej ten drugi nie okaże się tańszy w codziennym użytkowaniu. Testy wydajności atramentów są robione przez producentów według standardów ISO/IEC i są dzięki temu porównywalne. Weź również pod uwagę, że wielu ludzi kupuje właśnie orginalne atramenty, nie wszyscy mają ochotę kupować zamienniki, a wielu nawet nie wie co to jest CISS (system stałego zasilania atramentem). Ale dzięki za komentarz, pozdrawiam.

 3. dawih pisze:

  Dzięki za w/w artykuł ułatwił mi wielce wybór drukarki. Mój wybór Epson Stylus SX435W gdyż tania w kosztach eksploatacji. Od zawsze używam zamienników i napełniaczy do drukowania głównie tekstu w domu. Kolor sporadycznie. Widziałem jak drukuje Epson dla mnie jakość wystarczająca. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.