HP Deskjet 3525 Ink Advantage – recenzja

Drukarka HP Deskjet 3525 Ink Advantage to kolejny przedstawiciel nowej, mocno obecnie promowanej serii drukarek HP Ink Advantage. Jak nazwa wskazuje (a także możemy o tym posłuchać w reklamach) drukarka powinna przede wszystkim charakteryzować się niższymi kosztami drukowania. Jak jest naprawdę? Zapraszam do recenzji drukarki.

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 3525 e-All-in-One

Dane ogólne

HP 3525 Ink Advantage do najtańszych drukarek tej serii nie należy – tańsza jest choćby (recenzowana już przez nas) HP Deskjet 3515 Ink Advantage. Za model HP 3525 w sklepie internetowym zapłacimy minimum 315 zł – tutaj znajdziesz najtańszy sklep (HP Deskjet 3515 kosztuje ok 35 zł mniej).

W tej cenie otrzymujemy bardzo ciekawe urządzenie wielofunkcyjne, które potrafi drukować, skanować i kopiować dokumenty. Przeznaczone jest do zastosowań domowych – w biurze nie sprawdzi się przede wszystkim ze względu na niską zalecaną przez firmę HP miesięczną ilość drukowanych stron – nie powinniśmy ich drukować więcej niż 400 na miesiąc. Drukarka ta jednak powinna sprawdzić się w domu. Dużą jej zaletą jest komunikacja bezprzewodowa, która pozwala uniknąć prowadzenia w domu dodatkowych kabli, a naszą drukarkę możemy postawić w zasadzie w dowolnym miejscu (oczywiście w zasięgu domowej sieci bezprzewodowej).

Bardzo ciekawą funkcją tej drukarki jest również moduł automatycznego druku dwustronnego. W takich cenach nie znajdziemy zbyt wielu urządzeń wyposażonych w tą funkcję znacznie ułatwiającą drukowanie.

Drukowanie

Jak wyglądają koszty drukowania? Firma HP zachwala swoją nową serię produktów Ink Advantage jako bardzo tanie w użytkowaniu. I nie kłamie – HP kontynuuje walkę z firmami produkującymi zamienniki tuszy i dlatego też tusze do nowych drukarek (orginalne!) możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Bardzo istotnym faktem w przypadku HP 3525 Ink Advantage jest rozdzielenie wkładów kolorowych – do drukarki kupujemy 4 osobne kartridże z tuszem (każdy dla innego koloru). I to jest najważniejsza różnica w stosunku do tańszej drukarki HP 3515. Jakie są koszty druku? Zobaczcie poniżej:

HP 3525 drukuje wykorzystując tusze HP 655. Czarny kartridż tej serii kupimy już poniżej 30 zł (w sklepie internetowym). Przy wydajności sięgającej 550 stron możemy liczyć na naprawdę tanie wydruki, gdzie koszt wydrukowanej strony (przy druku czarno-białym) wyniesie ok 5 groszy. Jeszcze do niedawna w przypadku firmy HP taka cena była nieosiągalna. W tym przypadku korzystanie z zamienników mija się z celem.

A jak to wygląda w przypadku tuszy kolorowych? Komplet 3 kolorów będzie nas kosztował nieco poniżej 90 zł i wystarczy nam na zadrukowanie ok 600 stron (oczywiście mówimy tu o 5% pokryciu, a nie o drukowaniu zdjęć). W sumie koszt wydrukowania jednej strony będzie wynosił ok 15 groszy. Oczywiście drożej niż w przypadku wydruków czarno-białych, ale należy pamiętać, że w przypadku drukarek HP poprzednich generacji koszt ten wynosił często powyżej 25 groszy. Musimy więc przyznać, że reklamy HP mówiące o drukowaniu za pół ceny nie są tylko marketingową sztuczką.

Podsumowanie

HP Deskjet 3525 Ink Advantage to urządzenie wielofunkcyjne o dużych możliwościach, dla nieco bardziej wymagających domowych użytkowników. Sprawdzi się w mieszkaniu, gdzie drukuje się stosunkowo często – komuś kto drukuje rzadko poleciłbym wybranie tańszej wersji HP 3515. Stosunkowo tanie tusze HP 655 pozwolą nam korzystać z orginalnych materiałów eksploatacyjnych, co jest dużą wygodą. Polecamy.

Zakupy polecamy robić przez Skąpca, podajemy link do HP Deskjet 3525 Ink Advantage, a tutaj sprawdzisz ceny tuszy HP 655

Ten wpis został opublikowany w kategorii Drukarki HP i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na HP Deskjet 3525 Ink Advantage – recenzja

  1. Pingback: HP 3525 Ink Advantage - ceny tuszy luty 2013 | Ranking drukarek

  2. szalanki pisze:

    drukarka lipa – ni stąd ni z owąd przestaje drukować na czarno. Hasło w google HP 2525 nie drukuje na czarno jest świadectwem niskiej jakości HP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.