Ranking drukarek atramentowych w cenie od 200 do 300 zł – listopad 2012

Zapraszamy do najnowszego rankingu drukarek atramentowych, których cena w sklepach internetowych waha się od 200 zł do 300 zł. W zestawieniu uwzględniliśmy 12 drukarek (a tak naprawdę wszystkie z nich są urządzeniami wielofunkcyjnymi). Oceniając drukarki szczególny nacisk położyliśmy na koszt druku z wykorzystaniem orginalnych materiałów eksploatacyjnych. Zapraszamy do rankingu.

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 3515 to zwycięzca naszego rankingu. Pierwsze miejsce zawdzięcza głównie bardzo niskim kosztom druku, które wynoszą jedynie 9 groszy w przypadku druku czarno-białego oraz 15 groszy dla wydruków kolorowych. Do wad tej drukarki możemy zaliczyć brak rozdzielenia tuszy kolorowych (drukarka korzysta z 2 kartridży), brak automatycznego druku dwustronnego i to, że drukarka jest stosunkowo duża. Szczegółowa recenzja drukarki tutaj: HP Deskjet Ink Advantage 3515.
Tutaj natomiast sprawdzisz aktualną cenę drukarki w sklepach: HP 3515

Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła drukarka Canon Pixma MG4250. To jedno z najnowszych urządzeń wielofunkcyjnych Canona. Drukarka jest bardzo nowoczesna i za niewielką cenę otrzymujemy takie gadżety jak: duży wyświetlacz LCD (za pomocą którego połączymy się z internetem bez użycia komputera), automatyczny druk dwustronny i czytnik kart pamięci. W zasadzie jedyną wadą tej drukarki w stosunku do HP 3515 są wyższe koszty druku – 14 groszy w trybie czarno-białym i 20 groszy w trybie kolorowym. Gdyby nie to, drukarka zwyciężyłaby w naszym zestawieniu, ponieważ jest zdecydowanie najbardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Canon Pixma MG4250

Ostatnie miejsce na podium przypadło również drukarce Canon i tym razem jest to model Pixma MG4150. Koszty drukowania są identyczne jak w przypadku Canona MG4250, ponieważ oba modele używają tych samych tuszy (PG540 i CL541). Drukarka ta ma nieco mniejszy wyświetlacz w stosunku do modelu MG4250 i nieco mniejsze możliwości wykorzystania połączenia z internetem – nie uda się nam np. połączyć z kontem Picasa.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Canon Pixma MG4150

4 miejsce w naszym zestawieniu zajęła drukarka HP Deskjet Ink Advantage 2515. W porównaniu do drukarki HP 3515, która wygrała ranking, jest to urządzenie nieco gorzej wyposażone, a jego największą wadą jest brak modułu WiFi – drukarkę do komputera musimy podłączyć przy pomocy kabla USB. Ogromną zaletą drukarki pozostają tanie tusze i niskie koszty drukowania, które są identyczne jak w modelu HP 3515 – drukarki używają tych samych tuszy (HP 650).
Aktualna cena w sklepach internetowych: HP Deskjet Ink Advantage 2515

Piąte miejsce w rankingu należy również do Canona – drukarki Pixma MX435. Koszty drukowania pozostają identyczne jak w poprzednich drukarkach Canona – pozostajemy przy tuszach PG540 oraz CL541. Atutami drukarki są wbudowany faks oraz moduł ADF (automatyczny podajnik dokumentów – bardzo przydatny kiedy skanujemy, faksujemy bądź kopiujemy większą ilość dokumentów) dzięki czemu możemy o niej myśleć jako o drukarce do małej firmy. Niestety w tym przypadku nie otrzymamy już przydatnego kolorowego wyświetlacza ułatwiającego obsługę (jedynie mały monochromatyczny), ani automatycznego dwustronnego drukowania.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Canon Pixma MX435

Na miejscu 6 najsłabsza z drukarek Canon obecnych w zestawieniu – model Canon MG3250. Koszty drukowania są takie same jak w poprzednich modelach Canona, ponieważ i w tym przypadku mamy do czynienia z tymi samymi tuszami PG540 i CL541. Drukarka ta posiada tylko mały wyświetlacz LED i jest najtańszą drukarką Canon w tym zestawieniu. Na plus trzeba zaliczyć obecność modułu automatycznego drukowania dwustronnego i bezprzewodową łączność.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Canon Pixma MG3250

Dopiero na 7 miejscu uplasowała się pierwsza z drukarek Epson (których w zestawieniu mamy aż 5). Niestety w przypadku drukarek Epson nie możemy liczyć na zbyt tanie wydruki. O ile koszt wydruków czarno-białych nie jest wysoki, to już w przypadku drukowania w kolorze jest zdecydowanie drożej – przy wykorzystaniu tuszy XL koszt wynosi ok 33 groszy za stronę. Plusem wszystkich drukarek Epson z tego rankingu jest rozdzielenie tuszy kolorowych – każda z drukarek mieści w sobie 4 osobne kartridże.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Epson Stylus SX435W

Na 8 miejscu umieściliśmy urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX440W. Technicznie jest nieco lepsze od SX435W. Drukarka jest wyposażona w większy wyświetlacz i większe możliwości obróbki i drukowania zdjęć bez użycia komputera. Koszty drukowania są identyczne jak w przypadku SX435W – używamy tutaj tego samego zestawu tuszy – T1291, T1292, T1293, T1294 (lub odpowiednio T1281, T1282, T1283, T1284, jeśli chcemy skorzystać z tuszy o mniejszej pojemności). Drukarka znalazła się w zestawieniu niżej z powodu różnicy w cenie – jest ok 50 zł droższa i do użytkownika należy decyzja czy warto dopłacić.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Epson Stylus SX440W

Na 9 miejscu mamy kolejną drukarkę z serii Stylus – model Epson Stylus SX235W. Drukarka jest tania – kupimy ją już za ok 200 zł. Za tą cenę otrzymamy możliwość łączenia bezprzewodowego i rozdzielone wkłady kolorowe. Nie ma tu za to wyświetlacza, ani możliwości drukowania bez użycia komputera. To podstawowy model Epsona za małe pieniądze. Tusze te same co w poprzednich 2 modelach.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Epson Stylus SX235W

Epson WorkForce WF2510-WF pomimo, że znalazł się dopiero na 10 pozycji, jest urządzeniem wielofunkcyjnym wartym uwagi. To nowość w ofercie firmy Epson. Drukarki z racji wbudowanego faksu może służyć w małej firmie. Wraz z nowymi drukarkami pojawiły się w sklepach nowe tusze – Epson 16. Być może za jakiś czas potanieją, jednak póki co sprawiają, że drukowanie przy ich użyciu jest bardzo drogie – 13 groszy za stronę czarno-białą oraz aż 35 groszy w przypadku wydruku kolorowego. Jeśli już chcemy mieć urządzenie wyposażone w faks, to wygrywa model Canona – MX435.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Epson WorkForce WF-2510WF

Przedostatnie, 11 miejsce zajmuje ostatnia z drukarek Epsona – model Expression Home XP-205. Ta drukarka korzysta z jeszcze innego zestawu tuszy – Epson nr 18. Jednak i w tym przypadku nie możemy liczyć na tanie wydruki – nawet druk czarno-biały będzie nas drogo kosztował. Drukarka jest tania, jednak jej lista zalet jest krótka – wbudowany moduł WiFi oraz rozdzielone tusze kolorowe. Poza tym nie możemy liczyć na żadne fajerwerki.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Epson Expression Home XP-205

Ostatnie miejsce przypadło modelowi Brother DCP-J140W. W tym przypadku koszt wydruków rośnie do 18 groszy za stronę czarno-białą oraz do 35 groszy w przypadku wydruków kolorowych. Największą zaletą tej drukarki jest 3 letnia gwarancja producenta – w przypadku pozostałych urządzeń możemy liczyć jedynie na 12 miesięcy gwarancji. Poza tym mamy tu również rozdzielone tusze kolorowe oraz moduł WiFi. Jeśli zdecydujemy się na wybór tego urządzenia to warto rozejrzeć się za zamiennikami orginalnych tuszy.
Aktualna cena w sklepach internetowych: Brother DCP-J140W

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rankingi drukarek i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Ranking drukarek atramentowych w cenie od 200 do 300 zł – listopad 2012

  1. Waldi pisze:

    Ciekawy ranking drukarek, dzięki za to zestawienie. Ja sam zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy HP 3515 a Canonem MG4250. Zdecydowałem się jednak na HP-ka ze względu na niskie koszty drukowania. Ciekawe tylko jak długo te tusze będą takie tanie, bo nigdzie nie jest napisane, że HP za pół roku nie podniesie cen orginalnych tuszy.

  2. Małer pisze:

    Mam w domu od kilku miesięcy Canona MG4250 i potwierdzam, że to świetna drukarka. Jakość druku jest zadowalająca, a tusze do MG4250 nie są bardzo drogie, więc da się kupować orginały, polecam.

  3. vip pisze:

    Dobry ranking. Ja bym jednak umieścił wyżej Brothera DCP-J140W – może i orginalne tusze do tej drukarki są drogie, ale można kupić bardzo tanie zamienniki i wtedy już patrzy się na tą drukarkę zupełnie inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.