Ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych w cenie od 200 do 300 zł – styczeń 2016

W dzisiejszym rankingu wzięliśmy pod uwagę atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, które w sklepach internetowych możemy kupić w cenie od 200 do 300 złotych. Poruszamy się więc wśród urządzeń ekonomicznych. Jednocześnie można zauważyć, że z tego segmentu drukarek wycofuje się firma Epson. Nie znajdziemy również na rynku tego typu drukarek Brothera, a więc na polu walki zostały w zasadzie urządzenia firm HP i Canon. Zapraszamy do rankingu, w którym oceniliśmy 7 urządzeń tych dwóch firm. Najważniejszym parametrem branym pod uwagę były koszty drukowania.

1 hp 3635

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 3635 to nowość od firmy HP. Koszty drukowania są w przypadku tej drukarki bardzo niskie, a dodatkowo urządzenie to zapewnia nam możliwość drukowania bez marginesów i połączenie bezprzewodowe.

Aktualna cena drukarki: HP Deskjet Ink Advantage 3635

2 hp 2545

HP Deskjet Ink Advantage 2545 to nieco starsza drukarka z poprzedniej serii Ink Advantage. Używa tuszy HP 650, które w kosztach eksploatacji są podobne do nowszych tuszy HP 652. Drukarka jest wyposażona w łączność bezprzewodową.

Aktualna cena drukarki: HP Deskjet Ink Advantage 2545

3 hp 2135

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 2135 należy również do najnowszych urządzeń firmy HP i używa tych samych wkładów atramentowych, co zwycięzca rankingu – HP 3635. Poważną wadą tego modelu jest brak możliwości pracy bezprzewodowej – musimy łączyć się za pomocą kabla.

Aktualna cena drukarki: HP Deskjet Ink Advantage 2135

4 canon mg3650

Drukarki Canon są droższe w eksploatacji od drukarek HP, jednak różnica nie jest ogromna. Zarówno w przypadku tuszu kolorowego, jak i w przypadku tuszu czarnego jest to około 3-4 grosze na stronę. Wszystkie prezentowane tu modele drukarek Canon są wyposażone w Wifi. Najlepszą drukarką Canon okazał się model Pixma MG3650.

Aktualna cena drukarki: Canon Pixma MG3650

5 canon mg3550

Model Canon Pixma MG3550 jest bardzo podobny do MG 3650. Posiada w zasadzie takie same funkcje i korzysta z tych samych tuszy PG 540  oraz CL 541.

Aktualna cena drukarki: Canon Pixma MG3550

6 canon mg5750

Canon Pixma MG5750 jest znacznie droższa w eksploatacji od poprzednich modeli. Jednak dużą zaletą tego modelu jest rozdzielenie tuszy kolorowych – w środku montujemy aż 5 oddzielnych pojemników z tuszem. Dzięki temu wymieniamy tylko kolor, który akurat się skończył.

Aktualna cena drukarki: Canon Pixma MG5750

7 canon mx495

Canon Pixma MX495 zajęła ostatnie miejsce w naszym rankingu, jednak posiada kilka zalet i funkcji niedostępnych w innych modelach drukarek w tym przedziale cenowym. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że jest wyposażona w faks, dzięki czemu można ją rozważyć jako zakup do domowego biura. Posiada również podajnik dokumentów ADF, który bardzo ułatwia skanowanie, kopiowanie czy faksowanie większej ilości stron.

Aktualna cena drukarki: Canon Pixma MX495

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rankingi drukarek i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych w cenie od 200 do 300 zł – styczeń 2016

  1. Pablo pisze:

    Wolę drukarki HP właśnie ze względu na ceny drukowania – w ostatnich latach to one wypadają najkorzystniej. Muszę jednak przyznać, że kiedyś porównywałem jakość wydruków pomiędzy drukarkami HP i Canon i wydaje mi się, że Canon w kolorze drukuje lepiej. Ale dopóki nie drukujemy zdjęć czy innych grafik, to nie ma to wszystko większego znaczenia. Ważne tylko aby drukarka miała Wifi.

  2. Madelle pisze:

    Niedawno wybierałam drukarki do swojej firmy i stanęłam przed podobnym wyzwaniem. Na szczęście w mojej miejscowość znajduje się Centrum Komputerowe PIA-ZAP, gdzie fachowcy z tej branży doradzili mu najlepszy model, który odpowiadał moim potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.